Hakkımızda

Misyonumuz

Bedensel, duygusal, zihinsel ve sosyal gelişimleri nedeniyle toplumdaki diğer bireylerden farklılık gösteren çocuklarımıza akranlarına ve takvim yaşına en yakın gelişime ulaşabilmeleri için gereksinim duydukları eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerini sağlarız. Bu rehabilitasyon ve eğitim hizmetleri esnasında ailelerimizin de yaşadığı sıkıntı ve zorlukları birlikte aşacağız.


Vizyonumuz

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi olmak üzere yapılan binamız, tecrübeli uzman kadromuz ile özel eğitimin öneminin farkında olan, çocukların gelişimine yönelik çalışmalara ağırlık veren bir kurumuz.


1. BÖLÜM

Kurumun Tarihçesi

2005 yılı Şubat ayında Özel Ayparçası Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak Fatih Mh. Fevzi Çakmak Cd. No: 13 adresinde SHÇEK tarafından ruhsat alınarak faaliyetine başlamıştır. 2006 yılı Ağustos ayında Ayparçası Eğitim ve Öğretim Hizm. L.T.D.Ş.T.İ. çatısı altına alınarak kurucu temsilcisi İsmail KAYMAZ tarafından ruhsatı yenilenmiştir. 2007 yılı Haziran ayında SHÇEK'e bağlı olan Ayparçası Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 01/02/2006 tarih ve 50672 sayılı yazı gereği SHÇEK tarafından alınan ruhsatını MEB kanun ve yönetmeliklerine göre yenilemiştir. 2007 yılı Aralık ayında 30 Ağustos Mh. Cengiz Tople Cd. No: 18 adresine taşınmıştır. Aralık 2011 ayında şu an faliyette bulunduğu Zafertepe Mh. Akşemseddin Cd. No: 53 adresinde hizmet vermeye başlamıştır.


2. BÖLÜM

Bina Durumu

Kurum binası mülkiyeti; şirketimiz Ayparçası Eğitim ve Öğretim Hizm. L.T.D.Ş.T.İ'ne ait ve 500 m2 bahçeli zemin üstü 1 kattan oluşmaktadır. Kurum binası proje aşamasından itibaren özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Zemin katta 1 fizyoterapi salonu, 8 bireysel ve 1 grup eğitim derslikleri, veli bekleme salonu, öğretmenler odası, 1. katta idari bölüm, uygulama evi, 5 bireysel ve 2 grup eğitim derslikleri bulunmaktadır. Bahçemizde çocuklar için oyun parkı bulunmaktadır. Kurumumuzun toplam kapasitesi 350 öğrenciye hizmet verebilecek durumdadır.


3. BÖLÜM

Verilen Hizmetler

Kurumumuzda her yaş grubundaki bireylere gerek bireysel, gerek grup eğitimi ve gerekse fizyoterapi hizmeti verilmektedir. Bu hizmetler rehberlik ve araştırma merkezlerinden verilen raporlara ve eğitsel tanılamalara göre uygulanmakta olup program ve modüller doğrultusunda kurumumuzun her birimince bireyselleştirilmiş eğitim planı hazırlanarak uzman ve öğretmenlerimiz tarafından verilir. Ayrıca bireysel ve grup aile eğitimi verilerek evde de bireyin eğitimine devam sağlanırken, aynı zamanda gerektiğinde ailelere de psikolojik destek sağlanır.


4. BÖLÜM

Personel Durumu

Kurumumuzda 1 müdür, 1 rehber öğretmen, 1 psikolog, 4 özel eğitim alan öğretmeni, 1 özel eğitim sınıf öğretmeni, 5 uzman öğretici, 3 fizyoterapist ve 1 konuşma ve dil terapisti çalışmaktadır.

Ayrıca kurumumuzda 1 büro memuru,1 hizmetli ve 2 şöför görev yapmaktadır.

 

Yukarıdaki bilgiler Nisan 2021 tarihinde güncellenmiştir.